Program

Grupa
Nivelul cursantilor
Programul grupei
Perioada
Dansuri studiate
Locuri libere
Popular 1
Avansati (Instructor: Uliana) Sala 3
Luni si Miercuri 18:30-19:45
nelimitata
hore, sarbe, hora boiereasca, galaonul, arcanul, breaza, braul de la Fagaras, pampore, jiana, coragheasca, ungurica, floricica, ciuleandra, schioapa, paidusca, geampara, balaceanca, fedelesul, zdrabuleanca, batraneasca, rata, ardeleana, cadaneasca, risipiceanca, carligul, caraselul, vulpiuta, tropatica, drumul dracului, hangul de la Cahul, trei pazeste, dansuri grecesti (sirtaki, hasapico, zeibehiko)
DA
Popular 2
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Luni si Miercuri 18:30-19:45
nelimitata
hore, sarbe, brasoveanca, batuta moldoveneasca, sarba moldoveneasca, sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, zvac, schioapa, paidusca, geampara, jiana, balaceanca, hora-n doua parti, galaonul, dans grecesc, boiereasca, batraneasca, promoroaca, hodoroaga, salcioara, ariciul
DA
Latino si societate 1
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 3
Luni si Miercuri 19:50-21:10
nelimitata
salsa, cha-cha, vals vienez si tango
DA
Latino si societate 2
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Luni si Miercuri 19:50-21:10
nelimitata
salsa, bachata, cha-cha, bachata, vals vienez, jive
DA
Latino si societate 3
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Luni si Miercuri 21:10-22:30
nelimitata
cha-cha, salsa, jive, vals vienez
DA
Popular 3
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 3
Luni si Miercuri 21:15-22:30
nelimitata
hore, sarbe, brasoveanca, batuta moldoveneasca, sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, zvac, schioapa, paidusca, geampara, jiana, balaceanca, hora-n doua parti, galaonul, dans grecesc, boiereasca, batraneasca, promoroaca
NU
Latino si societate 4
Incepatori (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 18:30-19:50
23.10.2018-13.12.2018
salsa, cha-cha, vals lent si quickstep
NU
Popular 4
Incepatori (Instructor: Catalina) Sala 1
Marti si Joi 18:30-19:45
27.11.2018-20.12.2018
hora simpla si mintita (grup si pereche), sarba, sarba studentilor, brasoveanca, sarba studentilor si batuta moldoveneasca
DA
Popular 5
Intermediari (Instructor: Alexandra M.) Sala 3
Marti si Joi 18:30-19:45
nelimitata
hora simpla si mintita (grup si pereche), sarba, brasoveanca, sarba-n doi, geampara, ofitereasca, batuta moldoveneasca, studenteasca, zvac, ghimpele, hora olteneasca, dans machedonesc, ungurica, alunelu
DA
Popular 6
Intermediari (Instructor: Catalina) Sala 3
Marti si Joi 19:45-21:00
nelimitata
hora simpla si mintita (grup si pereche), sarba, sarba studentilor, brasoveanca si batuta moldoveneasca, geampara, zvac, hora olteneasca, trandafirul (dans machedonesc), ghimpele, ungurica
NU
Latino si societate 5
Intermediari/ Avansati (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 19:50-21:10
nelimitata
salsa, jive, cha-cha, bachata, rumba, vals lent si tango
NU
Latino si societate 6
Intermediari/Avansati (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 21:10-22:30
nelimitata
samba, quick-step, tango, vals vienez si lent, salsa, cha-cha, rumba, rueda, jive, salsa
DA
Popular 7
Intermediari (Instructor: Catalina) Sala 3
Marti si Joi 21:00-21:15
04.12.2018-10.01.2019
hora simpla si mintita (grup si pereche), sarba, brasoveanca, sarba studentilor, ofitereasca, batuta moldoveneasca, geampara, hora olteneasca, ghimpele, promoroaca
DA
Latino si societate 7
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Vineri 19:00-20:20
nelimitata
salsa, cha-cha, jive, vals vienez
DA
Popular 8
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Vineri 20:30-21:45, Sambata 12:30-13:45
nelimitata
hora simpla si mintita (grup si pereche), hora olteneasca, sarba, brasoveanca, sarba-n doi, geampara, ofitereasca si batuta moldoveneasca, sarba studentilor, zvac, alunelu, dans machedonesc, ungurica, floricica, balaceanca, schioapa, promoroaca, zdrabuleanca, batraneasca, vulpiuta, pamporea, hora-n doua parti, boereasca, sarma moldoveneasca
DA
Latino si societate 8
Intremediari (Instructor: Uliana) Sala 3
Vineri 19:00-20:20, Sambata 14:00-15:20
08.12.2018-22.02.2019
salsa, cha-cha, vals si tango
DA
Latino si societate 9
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 3
Vineri 20:30-21:45, Sambata 12:30-13:45
23.11.2018-02.02.2019
salsa, cha-cha, vals si tango
DA
Latino si societate 10
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Duminica 14:00-15:20
nelimitata
cha-cha, jive, salsa, vals lent, tango
DA
Copii 4-6 ani (dans sportiv)
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 2
Luni si Miercuri 17:20-18:20
nelimitata
cha-cha, jive, vals lent, coregrafii tematice
DA
Copii 7-12 ani (dansuri populare)
Incepatori (Instructor: Catalina) Sala 3
Luni si Miercuri 17:20-18:20
nelimitata
dansuri populare: hora (simpla si mintita), hora olteneasca, ghimpele, sarba studentilor, alunelu, promoroaca
DA
Copii 7-12 ani (dans sportiv)
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Marti si joi 17:20-18:20
nelimitata
cha-cha, jive, vals lent, quick-step
DA
Copii 8-14 ani (dans sportiv)
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 3
Sambata si Duminica 11:30-12:30
grupa in formare (cursul va incepe pe 12 ianuarie 2019)
cha-cha, jive, vals lent, quick-step
DA

Petreceri cu tematica

Fiecare grupa are un program prestabilit de cursuri (in functie de tipul grupei, o sedinta sau doua pe saptamana).

Pe langa acest program fix, oferim cursantilor nostri posibilitatea de a veni de doua-trei ori pe luna la sala pentru a exersa pasii de dans in cadrul petrecerilor organizate de Scoala In Pasi de Dans.

Aceste petreceri, desi sunt optionale, sunt gandite pentru cei care sunt foarte pasionati de dans si vor sa invete sa danseze cat mai repede.

Petrecerile se tin de obicei, in week-end (sambata), incepand cu ora 19:00. Programul si detaliile vor fi afisate pe pagina de Facebook.