Program

Grupa
Nivelul cursantilor
Programul grupei
Perioada
Dansuri studiate
Locuri libere
Popular 1
Avansati (Instructor: Uliana) Sala 2
Luni si Miercuri 18:30-19:50
nelimitata
hora moldoveneasca, hora boiereasca, galaonul, arcanul, breaza, braul de la Fagaras, pamporeana, jiana, corogeasca, sirtaki (dans grecesc), sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, ciuleandra, schioapa, paidusca, geampara, balaceanca
DA
Popular 2
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 1
Luni si Miercuri 18:30-19:50
nelimitata
hore, sarbe, brasoveanca, batuta moldoveneasca, sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, zvac, schioapa, paidusca, geampara, jiana, balaceanca
DA
Popular 3
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Luni si Miercuri 20:00-21:15
nelimitata
sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, ciuleandra, schioapa, paidusca, geampara
NU
Latino si societate 1
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Luni si Miercuri 19:50-21:10
nelimitata
salsa, cha-cha, bachata, vals vienez
DA
Latino si societate 2
Incepatori (Instructor: Alexandra D.) Sala 1
Luni si Miercuri 21:10-22:30
14.02.2018-12.03.2018
salsa, cha-cha, bachata si vals vienez
DA
Popular 4
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 1
Luni si Miercuri 21:15-22:30
nelimitata
sarba studentilor, Ofitereasca, alunelu, ungurica, ghimpele, floricica, ciuleandra, schioapa, paidusca, geampara
DA
Latino si societate 3
Incepatori (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 18:30-19:50
09.01.2018-01.03.2018
salsa, cha-cha, vals vienez si tango argentinian
NU
Popular 5
Incepatori (Instructor: Alexandra M.) Sala 1
Marti si Joi 18:30-19:50
grupa in formare (cursul va incepe pe 6 martie 2018)
hora, sarba, brasoveanca, sarba-n doi, batuta moldoveneasca, geampara, ofitereasca, musamaua
NU
Tango argentinian 1
Incepatori (Instructori: Diana y Catalin) Sala 1
Marti si Joi 19:50-21:10
grupa in formare (cursul va incepe pe 6 martie 2018)
tango argentinian
DA
Latino si societate 4
Intermediari (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 19:50-21:10
nelimitata
salsa, jive, cha-cha, bachata, vals lent si tango
DA
Latino si societate 5
Intermediari/Avansati (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Marti si Joi 21:10-22:30
nelimitata
tango argentinian, vals vienez, salsa, cha-cha, rumba, rueda si jive
NU
Popular 6
Incepatori (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Sambata si Duminica 12:00-13:15
grupa in formare (cursul va incepe pe 10 martie 2018)
hora, sarba, brasoveanca, sarba-n doi, batuta moldoveneasca, geampara, ofitereasca, musamaua
DA
Popular 7
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Sambata si Duminica 14:45-16:00
03.02.2018-25.02.2018
hore, sarbe, brasoveanca, sarba-n doi, batuta moldoveneasca, geampara, ofitereasca, ungurica, schioapa, balaceanca, hora-n doua parti, zvac
DA
Latino si societate 6
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Sambata si Duminica 13:30-14:45
nelimitata
salsa, cha-cha, jive, vals si tango
DA
Latino si societate 7
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 2
Sambata si Duminica 16:15-17:30
28.01.2018-24.03.2018
salsa, cha-cha, jive, vals si tango
DA
PartTime
Incepatori (Instructor: Alexandra D.) Sala 2
Vineri 19:00-20:20
06.10.2017 - nelimitat
salsa, cha-cha
DA
Copii 4-6 ani
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 2
Luni si Miercuri 17:15-18:15
nelimitata
cha-cha, jive, vals lent, coregrafii tematice
DA
Copii 7-12 ani
Intermediari (Instructor: Uliana) Sala 2
Marti si joi 17:20-18:20
nelimitata
cha-cha, jive, vals lent, quick-step
DA
Copii 8-14 ani
Incepatori (Instructor: Uliana) Sala 2
Sambata si Duminica 12:30-13:30
nelimitata
cha-cha, jive, vals lent, quick-step
DA

Petreceri cu tematica

Fiecare grupa are un program prestabilit de cursuri (in functie de tipul grupei, o sedinta sau doua pe saptamana).

Pe langa acest program fix, oferim cursantilor nostri posibilitatea de a veni de doua-trei ori pe luna la sala pentru a exersa pasii de dans in cadrul petrecerilor organizate de Scoala In Pasi de Dans.

Intrarea: 10 lei/ persoana.

Aceste petreceri, desi sunt optionale, sunt gandite pentru cei care sunt foarte pasionati de dans si vor sa invete sa danseze cat mai repede.

Petrecerile se tin de obicei, in week-end (sambata), incepand cu ora 19:00. Programul si detaliile vor fi afisate pe pagina de Facebook.